Beta virüsü nedir? Beta virüsü nasıl tedavi edilir?

,

Beta virüsü, burnunuzda, sinüslerde veya üst boğazda enfeksiyona neden olan bir tür yaygın virüstür. Beta virüslerinin çoğu tehlikeli değildir. Çocuklarına gözü gibi bakan ebeveynler ise Beta virüsü nedir? Beta virüsü nasıl tedavi edilir? sorularının cevabını araştırıyor. Peki, beta virüsü nedir ve bu virüsten çocukları korumak için neler yapmak gerekir? İşte bu tehlikeli virüs ile ilgili bilmeniz gereken önemli bilgiler…

Beta virüsü, burnunuzda, sinüslerde veya üst boğazda enfeksiyona neden olan bir tür yaygın virüstür. Boğaz ağrısı gelişen çoğu çocuk ve ergenin nedeni olarak beta virüsünü suçlu gösteremeyiz. Beta virüsü enfeksiyonları etiyolojide viraldir. Boğaz ağrısı ve burun akıntısı gibi belirtiler beta virüsüne işaret ediyor olabilir. Bu nedenle çocuğunuz bu belirtileri gösterdiğinde grip diyerek geçiştirmemenizi uzmanlar tavsiye ediyor. Böyle bir durumda en kısa zamanda doktora başvurmanız gerekiyor.

BETA VİRÜSÜ NASIL TEDAVİ EDİLİR? BETA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNULUR

Beta virüsü için herhangi bir aşı yok. Beta enfeksiyonunu önlemeye yardımcı olmak için, soğuk algınlığından kaçınmak için yaptığınız şeyleri yapın:

Ellerinizi sabun ve ılık suyla veya alkol bazlı el dezenfektanı ile iyice yıkayın.
Ellerinizi ve parmaklarınızı gözlerinizden, burnunuzdan ve ağzınızdan uzak tutun.
Enfekte olan insanlarla yakın temastan kaçının.
Bol bol dinlenin.
Bol sıvı tüketin.
Boğaz ağrısı ve ateş için reçetesiz satılan ilacı alın (ancak 19 yaşından küçük çocuklara veya gençlere aspirin vermeyin; bunun yerine ibuprofen veya asetaminofen kullanın).
Bu tip hastalıklarla mücadele açısından C vitamini içeren besinler çocuklara sevdirilerek; limon, mandalina, portakal, çilek, kivi, kavun gibi meyveler… Roka, tere, maydonoz, kırmızı biber, yeşil biber, brokoli, taze fasülye, yaban mersini gibi sebzeler tüketilmelidir.

Hepimiz evlerimizde çocuklarımıza büyük bir ilgiyle yaklaşsak da okul, servis, sinema, AVM gibi yerlerde hijyen açısında problemler mevcuttur bu durum da sadece evimizde harcadığımız enerji ve dikkatin yeterli olmayacağını bizlere göstermektedir.

Kaynak: Sabah 03.06.2019 www.sabah.com.tr