Yaşlanma karşıtı ameliyatsız somon DNA tedavisi

,

Somon DNA tedavisi, son zamanlarda en çok kullanılan yaşlanma karşıtı tedavi yöntemlerinden.
Estethica Hastanesi’nden Klinik ve Estetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, bu yöntemle ilgili bilgiler verdi…
Zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, sigara kullanımı, stres ve yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak oluşan cilt problemlerinin en önemli nedeni, ciltteki proteinlerin azalmasıdır. Bu faktörlerin etkisiyle DNA yapısında zamanla bozulmalar oluşur, hücrenin kendini yenileme ve onarma yeteneği azalır.

CİLT TONUNU EŞİTLER

Yaşlanma sürecini belirleyen en önemli unsur, iç ve dış faktörlerden kaynaklanan DNA yıpranmasıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar; ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın, somon balığı DNA’sı olduğunu kanıtlamıştır.
Somon DNA tedavisi; cildin gereksinim duyduğu doğal protein ve vitaminleri, mezoterapi yöntemi ile cilt altına yeniden kazandıran bir yöntemdir.
Somon DNA tedavisi; cildi canlandırır, gerginleştirir ve kırışıklıkları azaltarak kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.
Somon DNA’sı; hacminin 10 bin katı su tutarak cildi yüksek oranda nemlendirir, cilt yüzeyinde oluşan renk farklılıklarını dengeleyerek cilt tonunu eşitler.
Cerrahi bir müdahaleye ve anesteziye gereksinim duyulmadan uygulanan Somon DNA tedavisinde, somon balığından elde edilen ve insan DNA’sına çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanılır.
Somon DNA’sı ile kan dolaşımını ve oksijenlenmeyi artıran hyaluronik asit, ince ve çok küçük iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilir.
Tedavinin süresi ve uygulanacak seans sayısı, tedavi öncesinde yapılan cilt analizi ile belirlenir.
Uygulama, yaklaşık 15-20 dakika sürer. Genellikle, bir-iki hafta ara ile iki-üç seans uygulanır.
Daha sonra etkisinin sürdürülebilirliği açısından, uygulamanın iki-üç ayda bir tek seans olarak tekrarlanması önerilir.

ALERJİYE NEDEN OLMAZ

Doğal bir içeriğe sahip olduğu için alerjiye neden olmaz.
Somon DNA tedavisi uygulanan kişilerin, günlük hayatlarına kısa zamanda dönmesi ve ilk uygulamadan hemen sonra yüzde 10-15 oranında etkilerinin görülmesi amaçlanır.
Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte, ortalama bir-iki yıl kadar sürmesi hedeflenir.

SOMON DNA KİMLERE UYGULANABİLİR?

SOMON DNA tedavisi, antiaging yani yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Çok çukur olan bir yüze dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla zayıf ve dolgu yapılmak istenmeyen yüzlerde Somon DNA tedavisi uygulanabilir. Çok kuru ciltlerde cilde nem vermesi amacıyla da uygulanabilir.

KİMLERE UYGULANMAZ?

Hamileler
Diyabet hastaları
Damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan
Kan pıhtılaşma bozukluğu olan
Kalp hastalığı olan kişilere uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Kaynak: Sabah 05.11.2018 www.sabah.com.tr