Kilo verme sürecinde su içmenin önemi

,

Teknolojik yöntemlerle yağ kırma işlemi sırasında bol su içmek büyük önem taşıyor. Çünkü bu uygulamalarda kırılan yağ miktarı çok yüksektir. Yağlar, 15 gün boyunca doğal yollarla metabolize edilerek vücuttan dışarı atılır

Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku ve bazen hormonal sebeplerden dolayı günümüzde kilo alımı oldukça kolaylaştı ve yaygınlaştı. Kilo veya kilolu olmak durumu kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Yağ oranı ise zayıflama sürecini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden zayıflama sürecine başlamadan önce detaylı bir şekilde elektronik ölçümler yapılmalı ve yağ oranınız, yağ kütlesi, kas kütlesi hatta iç yağlanma oranlarınız incelenmelidir. Sadece kiloyu veya mezurayı baz alarak sağlıklı bir takip ve zayıflama elde etmek mümkün değildir. Giden kiloların yağdan gitmesi temel hedef olmakla birlikte kas kaybı olup olmadığını takip etmek de oldukça önemlidir. Fakat bazen tüm bu çabalara rağmen yağlar direnç gösterebilir. İşte bu dirençli yağlar için son teknoloji ürünü uygulamalar son yılların en çok tercih edilenleri. Su içmek ise bu uygulamalar sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli kısım!

SAĞLIKLI BESLENMEK ÖNEMLİ
Su içmek kilo verme süreçlerinde her zaman öncelikli koşul olmuştur. Kişilerin gün içerisinde hem sağlıklı kalabilmek hem de kilo verebilmek için bol su tüketmesi gerekmektedir. Elbette tek koşul bu değildir. Sağlıklı beslenmek de süreç için büyük önem taşır. Bu program esnasında bol su tüketmek önemli çünkü uygulama esnasında kırılan yağ miktarı oldukça yüksektir. Kırılan yağlar 15 gün boyunca doğal yollarla metabolize edilerek vücuttan dışarı atılır. Gün içerisinde içilen su miktarı çayın ve kahvenin içerisindeki su miktarıyla hesaplanmamalıdır. Yani içilmesi gereken saf sudur. Bol su tüketimi ve doğru teknolojik uygulamalarla incelmek daha da kolaylaşır.

TEKNOLOJİK YÖNTEMLER VE FAYDALARI
PEKİ bu kadar üzerinde durduğumuz bu teknolojik yöntemler neler ve size ne gibi faydalar sağlıyorlar? Bu teknolojik yöntemlerden belki de en bilineni buzla zayıflama yani masaj yöntemiyle buzlu bir başlık ile yağları dondurarak kıran bir zayıflama yöntemidir. İlk seans itibariyle güzel sonuçlar veren ve ağrı, morarma gibi yan etkileri olmayan bir uygulamadır. En büyük avantajı ise kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ilk seans itibariyle gözle görülür şekilde sonuç vermesi. Uygulama sürecinde sağlıklı beslenmeye ve bol su tüketmeye dikkat etmek büyük ölçüde önem taşıyor. Yağlanma problemi olan her bölgeye uygulanabilen bu yöntem oldukça ciddi bir yağ kırma işlemidir. Bu nedenle seansların 15 günde bir tekrarlanması gerekiyor. Elbette tek seansta mucizevi sonuçlar beklenmemeli. İlk seans itibariyle 2 ila 4 cm arası incelme elde edilen bu yöntem düzenli şekilde uygulandığında şaşırtıcı sonuçlar almanızı sağlıyor. Vakum, enjeksiyon ve kimyasalın kullanılmadığı bu yöntem sayesinde deride bir deformasyon yaşanmıyor. Kişi kilo almadığı sürece işlem kalıcılığını koruyor. Yağların vücuttan atılması içinse yapmanız gereken en önemli şey bol su tüketimi. Elbette son teknoloji ürünü yöntemler bununla sınırlı kalmıyor. Bir diğer yöntem ise oldukça yeni ve etkili. Ultrasonik ses dalgaları ve infrared buluşması, yağ hücrelerini selektif olarak hedefleyerek güçlü bir yağ kırma uygulaması ve sıkılaşma etkisi yaratmada oldukça iddialı. İlk seans itibariyle danışanları şaşırtacak boyutta sonuçlar vadeden bu uygulama günden güne daha çok tercih ediliyor. Enjeksiyon, vakum, kimyasal kullanmadan sağlığınıza ve vücudunuza herhangi bir zarar vermeden sonuç odaklı ilerlemenizi sağlayan bir uygulama. Bölgesel veya genel olarak, yağlanma problemi olan her bölgeye; karın, göbek, basen hatta kol ve gıdı dahil uygulanabilir. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri ise zayıflarken vücutta sarkmalara, çukurlaşmalara ve deformasyonlara sebep olmaması. Oysa ki günümüzde sıkça rastladığımız birçok yöntem vücutta geri dönüşü olmayacak hasarlar bırakabiliyor.

BLOKAJ AÇMA SIRT BÖLGESİNE YAPILIR
DIRENÇLİ yağların dışında kilo vermeyi zorlaştıran diğer önemli faktör de metabolik blokajlar. Sadece Imperial Türkiye’de uygulanan tescilli yöntem sayesinde metabolik blokajlar açılabiliyor. Blokaj açma, sırt bölgesine uygulanıyor. Bu işlem haftada 1, en fazla 2 seans öneriliyor. Yağ kırma işlemleri ise mutlaka 15 günde bir uygulanması gerekiyor. Sebebi ise kırılan yağ miktarının oldukça yüksek oluşu. Kırılan yağlar vücuttan dışarı atılmadan yeni bir yağ kırma işleminin uygulanmaması önem taşıyor. O yüzden bu süreçte bol su tüketimi en önemli faktörlerden biri.

DOĞRU MERKEZ SEÇİMİ ÖNEMLİ
BU süreçte önemli olan bir diğer konu da doğru merkez seçimi. Bu uygulamalarla zayıflama kararı aldıktan sonra gittiğiniz merkezde öncelik daima sizin hikayeniz olmalıdır. Neden kilo aldığınız, nasıl beslendiğiniz, daha önceki zayıflama girişimleriniz, varsa sağlık sorunlarınız… Her biri üzerinde detaylıca durulması gereken konulardır. Yapılan görüşme sonrası merkezde zayıflama sürecini başlatma kararı almanız halinde mutlaka elektronik ölçümleriniz yapılmalıdır. Yağ, kas oranlarınıza doğru şekilde bakılmalı ve size uygun bir program çıkarılmalıdır. Kısacası teknolojik yöntemlerle başlatacağınız zayıflama sürecinde en önemli konu, önce sağlık ilkesini benimseyen bir merkezi tercih etmek olacaktır.

Kaynak: Sabah 24.01.2022 www.sabah.com.tr